18.2 C
İstanbul
18 Nisan Perşembe 2024
Ana SayfaGenelAziz Yener'den TRT Spikerlerine Hakemlik Semineri

Aziz Yener’den TRT Spikerlerine Hakemlik Semineri

Özellikle son yıllarda dünyanın her yerinden gerçekleştirdikleri canlı yayınlarla ülkemizde voleybolun daha da fazla izlenmesi, yayılması ve sevilmesine büyük katkı sağlayan TRT’nin maçlarını anlatan spikerlerine hakemlik dersi verildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener tarafından online olarak gerçekleştirilen seminere, sesleri ile voleybol maçlarına hayat veren TRT baş spikeri Kerem Öncel, Faruk Mutkan, Cüneyt Kıran, Dila Özerdem, Behiye İlhan ile Federasyonumuzun Basın Danışmanı Savaş Eskigülek katıldılar.

Türkiye’de ilk kez spikerlere yönelik olarak gerçekleştirilen bu uygulamanın devamını talep eden spikerlerin hakemlik mesleğine daha da yakınlaşması ve voleybol oyun kuralları bilgilerini tazelemesi bakımından önemli bir uygulama olduğunu düşündüğümüz bu seminerler için MHGK Başkanımız Aziz Yener’e teşekkür ederiz.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952