14.4 C
İstanbul
28 Mayıs Salı 2024
Ana SayfaGenelMHGK'den A ve AB Klasman hakemlere Online Seminer

MHGK’den A ve AB Klasman hakemlere Online Seminer

MHGK ‘den Online Seminer

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun A ve AB Klasman 70 hakem için düzenlediği Online Seminer 11 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi. Semineri MHGK Başkanı Aziz Yener yönetti.

Özellikle bu sezon televizyon ve dijital platformlardan maçların yayınlanması ile Türkiye’nin her yerindeki karşılaşmaların izlenebiliyor olması sebebiyle geçtiğimiz yıllara göre daha zengin bir içerikle hazırlanan seminerde maçlarda yapılan uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Bu sezon daha önce ‘Sezon Öncesi Hakem Gelişim Semineri’ ve ‘Ara Seminer’ olmak üzere iki kez online toplantı yapan MHGK Başkanı Aziz Yener, üst klasman hakemleri ile 3.kez bir araya geldiği oturumda yaklaşık iki saat bir arada oldu. Maçlarda karşılaştıkları pozisyonları dile getiren hakemler, bu pozisyonlar karşısında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirildi.

Hazırlanan 12 video ile hakemlere sorular yönelten Başkan Aziz Yener, özellikle pandemi sürecindeki kısıtlamalar rağmen özveri ile görevlerini yerine getiren tüm hakemlere teşekkür etti.
Aziz Yener, online seminerin son bölümünde hakemlerin sorularını cevapladı ve başarı dileklerini iletti.

Biz de VGHF olarak, göreve geldiği günden bu yana Türk Hakemliği için bir çok yeniliği hayata geçiren Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ ile Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener’e destekleri için teşekkür ederiz.
Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952