19.1 C
İstanbul
28 Mayıs Salı 2024
Ana SayfaGenelŞani Güllü'yü kaybettik

Şani Güllü’yü kaybettik

Eski Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Şani Güllü’yü kaybettik.
Merhumun cenazesi 18 Ağustos Pazar günü Bursa’da gerçekleştirilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve voleybol camiamıza baş sağlığı dileriz.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu

Şani Güllü kimdir?

1933 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve Erkek Sanat Enstitüsünü Urfa’da tamamladı. Okulda lisanslı olarak futbol ve voleybol oynadı. Astsubay ordonat teknisyeni olarak TSK’ne katıldı. Karagücü’nde antrenörlük yaptı. Atletizm, futbol ve voleybol hakemliğini bir arada yapan ender kişilerdendir. Zamanında arka arkaya cumartesi 1.Ligde futbol, pazar günü 1.Ligde voleybol hakemliği yapabilendi.
Kurs öğretmenliğini Nicole Satir’ın yaptığı antrenör kursundan mezun olarak federasyonun açtığı antrenörlük ve hakemlik kurslarında hocalık yaptı. Daha sonra sadece voleybola ağırlığını vererek uluslararası FIVB hakemi olarak Türkiye’yi yurt dışında başarılı şekilde temsil etti.
Şani Güllü yaşamında da çok renkli, sosyal şekilde yaşadı. Müzik dalında da oldukça yetenekleri olan, Erzurum Radyosu sanatçısı olarak birçok programlarda bağlama ustası ve solist olarak Saniye Can, Teoman Alpay gibi sanatçılarla birlikte çalıştı. Kendi deyimi ile “Zamanında sanatçı Nuri Sesigüzel benim yanımda çıraktı”der. Bursa Çekirge’de meşhur Güllü sokak, Güllü apartmanında eşi Halenur Hanım’la ikamet eder. Oğlu Nurşan Güllü’de babası gibi Ulusal Voleybol Hakemi ve antrenörüdür.

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952