14.4 C
İstanbul
28 Mayıs Salı 2024
Ana SayfaGenelTeşekkürler TVF

Teşekkürler TVF

Türkiye Voleybol Federasyonu, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu aracılığı ile müsabakaları yöneten hakemler ile gözlemcilerine yönelik kaynak bir kitabı daha literatüre kazandırdı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Hakem ve Gözlemci El Kitabı 2021 kitabına yazdığı önsözde ‘Türk voleybolu adına kalıcı eserler bırakmak amacıyla hazırlanmış bu kıymetli eğitim kitabı çalışmamız, voleybolun gelişmesi için büyük sorumluluk üstlenen sizler için önemli bir kılavuz olacaktır.
Bu kitabın, saha içinde ve dışında, centilmenlik ruhunu benimsemiş, geleceğimizin hakem ve gözlemcilerini hep birlikte en doğru, en modern şekilde eğiterek havuzumuzu genişleteceğimize, voleybolumuzdaki gelişimimizin devamını ve elde ettiğimiz başarıların kalıcı olmasını sağlayacağına can-ı gönülden inanıyorum.’ ifadelerine yer verdi.

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener de, yazdığı kitap önsözünde şu ifadelere yer verdi. ‘Şüphesiz ülkemizin en başarılı takım sporu olan voleybolumuzun dünyada ve Avrupa’da geldiği noktada Milli Takımlarımız, kulüplerimizin ve sporcularımızın elde ettiği başarılar, oyunun önemli bir paydaşı olan hakem ve gözlemcilerin görev ve sorumluluklarını daha da arttırmaktadır.

Türkiye Voleybol Federasyonun Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu olarak; maçlarda adaleti dağıtmak ve hataları en aza indirmek için sürekli çalışmaya ve gelişim için kaynak belgeler üretmeye devam etmekteyiz.

En ideal yönetim için verdiğimiz eğitimler, uygulanan doğru yöntemlerle hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin bu eğitim ve çalışmalara gösterdiği ilgi ile en iyi yönetimi sergileyebilme çabaları da Türk Voleybolunun başarısının daha da yukarı taşınmasında önemli bir pay sahibi olmuştur.

Bu amaçla, MHGK olarak son güncellemeleri içeren Hakem ve Gözlemci El Kitabı hazırlamış bulunmaktayız.

Hakem ve Gözlemcilerimize yönelik olarak hazırladığımız bu kitapçığın temel amacı, voleybol hakemliğini mümkün olduğunca standart hale getirmektir. Müsabakalarda hakemlerin görevini en iyi şekilde yerine getirmesine yardımcı olacak ve uygulamaları istenilen uygun hareketler anlatılmaktadır.

Tüm camiamıza faydalı olması dileklerimle, Hakem ve Gözlemci şansınız bol olsun.’

Bu değerli başvuru kaynağını bizlere kazandıran başta TVF Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ ile MHGK Başkanımız Sayın Aziz Yener ve MHGK Üyelerine teşekkür ederiz.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952