20.7 C
İstanbul
15 Haziran Cumartesi 2024
Ana SayfaGenelTVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Hakem Seminerine Katıldı

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Hakem Seminerine Katıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) tarafından düzenlenen 2022-2023 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’nin hakemlere yönelik 2. oturumu, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın katılımı ile bu yıl da online olarak yapıldı.
Önceki gün 2 oturum halinde tamamlanan Gözlemci seminerinin ardından toplam beş grup halinde gerçekleştirilecek A ve AB klasman hakemlere yönelik gerçekleştirilecek 2022-2023 sezon öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin ikincisine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile, MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar, MHGK üyeleri ve üst klasman hakemler olan A ve AB klasmanındaki 86 hakem katıldı.
TVF Başkanı Üstündağ, konuşmasına ‘Hepinize iyi seminerler diliyorum. Voleybolun sadece hakemlik haricinde her kademesinde yer alan biri olarak sizlere olan inancımı bir kez daha söylemek istiyorum. Bugün yurt içi ve yurt dışında izlediğim maçlarda gördüğüm manzara hakemlerimizin geldiği nokta itibarı ile bizleri mutlu ediyor. Türk voleybolu hem erkek hem de kadın takımlarımızla Avrupa ve Dünyanın zirvesinde yer alırken Türk hakemlerinin de aynı şekilde zirvede olduğunu görmekten mutluyum. Altını çizmek istiyorum. Biz bir aileyiz. Kurumsal ve organizasyonel yapısıyla önemli bir hizmet yapmakta olan federasyonumuz, yurt içinde ve yurt dışındaki başarılı yönetimler gösteren hakemlerimizle gurur duyuyor. Bugün her yerde rahatlıkla söylediğim gibi sizlere kefil olduğumu bilmenizi istiyorum. İnsanız, hata yapabiliriz ama hakem olarak haktan ve adaletten yana iyi niyetle yolumuzu çizmeye devam etmenizi istiyorum. Hepinizle gurur duyuyorum.
Çok yoğun bir trafiğimiz var. Ülkemize yeni organizasyonlar aldık. Şimdi sırada Sultanlarımızın Dünya Şampiyonası var. Kızlarımızın Türk Voleybolunun dünyadaki yerini bir kere daha göstereceğine eminim.’ diyerek başladı.
TVF Başkanı Üstündağ, ‘Sizleri sizden daha fazla seviyorum. Telefonum her zaman açık. Dilediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Değerli olduğunuzu bilin ve değerinizi vermeye gayret etmekten, sizlere hizmet etmekten gurur ve şeref duyduğumu bilmenizi isterim’ diyerek konuşmasını sürdürdü.
Hepinize sağlık ve mutluluk dolu, başarılı bir sezon diliyorum.
TVF Başkanı Üstündağ,’ Hepinize sağlık ve mutluluk dolu, başarılı bir sezon diliyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı.

MHGK Başkanı Aziz Yener ise, görev süresi boyunca hakem ve gözlemcilere karşı duyduğu güven ve destekleri için TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Sabah 09.00’da başlayan 2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri MHGK Başkanı Aziz Yener’in moderatörlüğünde daha önce belirlenen konular ve video gösterimleri ile saat 18.00’de sona erdi. Seminerler dizisi 13 Eylül Salı gününe kadar 3 oturum halinde devam edecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952