20.7 C
İstanbul
15 Haziran Cumartesi 2024
Ana SayfaGenelDuyurularTVF'den Kamuoyu Duyurusu

TVF’den Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin dün akşam yapılan toplantıda alınan kararlar ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda;

Sporcu, antrenör, hakem ve yetkililerimizin ve taraftarların sağlığını korumak adına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen kulüp lig ve Kupa Voley müsabakaları, 13 Mart Cuma gününden itibaren Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanması kararlaştırılmıştır.

İllerimizde devam eden kulüp altyapı müsabakaları ve tüm yerel lig faaliyetleri, Okul Sporları voleybol müsabakaları, Anadolu Yıldızlar Ligi voleybol müsabakaları, henüz başlamayan Altyapı Türkiye Şampiyonaları ve ön eleme etapları (Grup, Yarı Final, Play-Off) ile Fabrika Voleybol Okulları voleybol faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Koronavirüs salgınından doğan mevcut durum göz önünde bulundurarak; devam edecek müsabakalar için ise aşağıdaki önlemler alınmıştır:

Karşılaşmaların öncesi ve sonrasında yapılacak seremonilerde el sıkışma olmayacaktır.
Soyunma odalarına ve koridorlarına oyuncular ve takım yetkilileri dışında kimsenin girmesine müsaade edilmeyecektir.
Hakem masaları ve takım benchlerinin bulunduğu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacaktır.
Müsabakalarda minimum sayıda personel görevlendirilecektir.
Müsabakalara, kulüp yetkilileri (başkan, yönetim kurulu üyesi, şube sorumlusu vb.), akredite edilmiş basın mensupları, müsabakada görevli federasyon yetkilileri hariç hiç kimse alınmayacaktır.
Federasyonumuzca gelişen şartlar yakından takip edilmektedir. Buna göre önümüzdeki günlerde lig fikstürü yeniden gözden geçirilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Voleybol Federasyonu

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952