20.7 C
İstanbul
15 Haziran Cumartesi 2024
Ana SayfaGenelDuyurularVHGF’den Kınama

VHGF’den Kınama

Değerli Voleybol Ailemiz;
5 Aralık 2021 Tarihinde Bitlis Adilcevaz’da Bitlis Girişim Kültür Yardımlaşma Spor Kulübü ile Tatvan Elit takımları arasında oynanan TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi 8. Grubundaki maçta, ev sahibi takım kaptanının karşılaşmanın Başhakemi Adıyaman Bölgesi Ulusal Voleybol Hakemimiz Necmettin Yaşargün’e yönelik olarak yapmış olduğu fiziki saldırıdan dolayı üzüntü duyuyor ve bu olaya sebep olan şahsı voleybol camiası adına esefle kınıyoruz.

Ülkemizin en başarılı takım sporu olan ve geçtiğimiz yaz döneminde de pandemiye rağmen ülkemizde umut kaynağı olan voleybolumuzun yükselişini sürdürdüğü bir ortamda, voleybol paydaşlarının en vefakar kesimini oluşturan Voleybol Hakemlerimize karşı gerçekleştirilen bu çirkin eylem; özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da büyük bir potansiyele sahip voleybol severlerin gözleri önündeki voleybol imajına büyük zarar vermiştir.

Hakem Camiası adına küçük düşürücü bu tavrın sorumluları hakkında, Türkiye Voleybol Federasyonu ve müsabakanın başhakemi tarafından gerekli işlemler başlatılmış olup, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonumuz tarafından olayın takipçisi olduğumuzu kamuoyuna önemle duyururuz.

Maçlar kazanılır, kaybedilir ancak voleybol paydaşlarının birbirlerine saygıyı asla kaybetmemeleri gerekmektedir. Voleybol sahası içinde, sahaya çıkan herkesin voleybol oyun kurallarını biliyor olduğu ve bu kurallardan sorumlu olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nu temsil ederken aynı zamanda kamu hizmeti veren hakemlerimize ve gözlemcilerimize karşı çok daha saygılı davranmaları gerektiğini hatırlatır; voleybol salonlarında bu tür olayların tekrar yaşanmaması ve sadece voleybolun konuşulduğu günlerde bir araya gelmeyi ve sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ederiz.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu

RELATED ARTICLES

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952