32.5 C
İstanbul
15 Temmuz Pazartesi 2024
Ana SayfaGenelDuyurularBasın Açıklaması

Basın Açıklaması

13.12.2015 tarihinde iki güzide spor kulübümüz arasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe TBVL karşılaşmasında yaşanan olaylar sonrasında Galatasaray S.K. Yönetim Kurulu üyesi Sayın Ali Yüce’nin basında yer alan yaptığı açıklamalarda bir kulüp yöneticisine, üstelik Galatasaray gibi köklü bir spor kulübü yönetim kurulu üyesine yakışmayacak ifadelerde bulunmuştur.

Her ne kadar karşılaşmada eleştirilecek bariz hakem hataları yaşanmamış ise de hakem kararları her zaman eleştirilebilir. Ancak bu eleştirilerin şekli ve dozu oldukça önemlidir.
Sayın Ali Yüce talihsiz açıklamasında karşılaşmanın Uluslararası Hakemi Sayın Bülent Bozkurt’u; “Bu hakemi akıllarının bir köşesine not etsinler. İsim ve soy ismini hafızalarına kazısınlar.” ifadeleriyle adeta taraftarlarına hedef tahtası olarak göstermiştir.

Bunun yanı sıra adeta tehdide varan “Voleybol hakemleri akıllarını başına alacak” şeklinde bir ifadesi olmuştur ki; bu cümlenin sonunun nereye varacağını tahmin bile etmek istemiyoruz.

Böyle ifadeler sonucunda öncelikle Bülent Bozkurt arkadaşımızın ve yanı sıra diğer hakem arkadaşlarımızın başına gelebilecek kötü bir olayda tüm vebalin Sayın Ali Yüce ve benzeri söylemlerde bulunacak yöneticilerin olacağını açıkça ifade ediyoruz.

Sonuç olarak Sayın Ali Yüce’yi spor ahlakına uymayan ve eleştiri dozunu aşan açıklamalarından dolayı şiddetle kınıyor, bu tür açıklamaların spor camiasını iyi yerlere götürmeyeceği gerçeğinin bilinmesine ve bu tür açıklamaların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Tüm Voleybol Camiasına saygılar sunuyoruz.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri FederasyonuYönetim Kurulu

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular


Notice: Undefined index: widget_id in /home/wwwvhgforg/domains/vhgf.org/public_html/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_wp_booster_functions.php on line 2952